Vyšší odborná škola oděvního návrhářství
VOŠON - vstupte
VOŠON

Oděvní návrhářství  (obor 82–41–N/08)

Střední průmyslová škola oděvní

SPŠO - vstupte
SPŠO

Oděvnictví  (obor 31–43–M/01)

Scénická a výstavní tvorba  (obor 82–41–M/03)

Modelářství a návrhářství oděvů  (obor 82–41–M/07)

Soutěž na téma: „Tvořím, inovuji každý den“

Studentky 3. a 4. ročníku oboru Návrhářství a modelářství oděvů se zúčastnily soutěže, kterou vyhlásilo Zastoupení Evropské komise v České republice u příležitosti Evropského roku tvořivosti a inovací. Studentky pod vedením Miroslavy Velebilové tvořily hrané a animované filmy na téma: „Tvořím, inovuji každý den“.

Studentka 3. B Petra Míková byla úspěšná v konkurenci prací studentů z celé republiky. Obsadila 3. místo se svým filmem, kterému dala název UMOHRÁTKY. Dějem provází pozorovatele panáček, který se chce schovat před deštěm. Vejde do domu umění. Poznává ho a převtěluje se do něj, ale pochopí, že každá oblast umění je natolik svébytná a hluboká, že jejich prolnutí je často problematické a mnohdy nepochopené. Film Fertilita studentek 3.B. Terezy Havránkové a Kateřiny Krobové vyjadřuje fakt, že podnět k tvorbě vzniknout kdekoli v jakémkoli věku, snad jen výplody fantazie se postupem času v určitém směru vyvíjí. A proto lze jen říci, že k vytvoření tohoto snímku nás přivedlo každodenní víření tvůrčích impulsů v našich hlavách.

Ve třetí filmové sekvenci „How to do it“ studentky 4. ročníku Martina Vybíralová, Martina Sirová a Jolana Haismanová vytvořily crazy horror s problematikou stravování.