Vyšší odborná škola oděvního návrhářství
VOŠON - vstupte
VOŠON

Oděvní návrhářství  (obor 82–41–N/08)

Střední průmyslová škola oděvní

SPŠO - vstupte
SPŠO

Oděvnictví  (obor 31–43–M/01)

Scénická a výstavní tvorba  (obor 82–41–M/03)

Modelářství a návrhářství oděvů  (obor 82–41–M/07)

Tématická náplň studia

  • Střihové konstrukce a modelování oděvů
  • Oděvní kresba
  • Základy vedení oděvní firmy
  • Prezentace oděvní tvorby
  • Počítačová grafika a MS Office

Oděvnictví – čtyřleté denní studium

Studenti se seznamují se všemi základními postupy při tvorbě oděvů a rozvíjejí své schopnosti a předpoklady pro budoucí uplatnění. Klasické znalosti jsou rozšířeny např. o využití informačních technologií, základy vizuální prezentace a ekonomické chování. Během studia se studenti zapojují do mnoha projektů nebo soutěží v rámci ČR i mimo ni. Náhled ŠVP – zkrácená verze.
Další informace na YouTube

Modelářství a návrhářství oděvů – čtyřleté denní studium

Studenti si osvojují trojrozměrné výtvarné vidění, seznamují se základními grafickými technikami – kresba, malba, počítačová grafika a dalšími. Při navrhování a modelování oděvů je důraz kladen na rozvoj individuální kreativity i schopnosti splnit zadání (požadavky potenciálního zákazníka) v originálním pojetí. Náhled ŠVP – zkrácená verze.
Další informace na YouTube

Scénická a výstavní tvorba – čtyřleté denní studium

Studenti se seznamují s kompletní koncepcí výstav, módních přehlídek a promo akcí, využívají různých výtvarných technik pro vizuální prezentace a zaměřují se i na tvorbu kostýmních oděvů. Učební plán.
Další informace na YouTube

ilustrace

Uplatnění absolventů

Řada absolventů SOŠ pokračuje ve studiu na VOŠ nebo VŠ. Profesního uplatnění nacházejí jako návrháři nebo modeláři oděvních ateliérů, jako módní stylisté, případně i jako samostatní podnikatelé v oblasti výroby, nákupu i prodeje oděvů apod.